Kopíruj se zdrojem
CHCEŠ BÝT MÉ SB - nyní spřáteluji pouze s blogy zameřenými na Piráty
REKLAMY SEM

Sháníte nějaké noty ? Tak klikněte zde !

Mořské panny

1. prosince 2011 v 10:53 | já |  4.díl
Mořská panna je bájná postava vyskytující se v bájích a v mýtech. Šlo prý o bytosti, které prý byly nádherné a hodné, ale mohly být i zlé. Ty zlé lákaly zbloudilé námořníky k útesům. Také tyto zlé mořské panny byly nazývány Srény.
Často byly zobrazovány jako ženy s ploutví bez noh. Nohami ryba tělem žena, alespoň tak jí znázorňují báje. Ploutev byla používána k pohybu. Ploutev byla pokryta zelenými šupinami. Většinou měla delší vlasy.
Mořské panny by se měly vyskytovat v mořích. Někdy mohly vyjít i ven a lákat poutníky na mořích. O mořských pannách se píše ponejvíce v zemích, ležících poblíž Středozemního moře. Například ve Starověkém Řecku se o nich píše ve starověkých mýtech. Věděcky mořská panna nemohla existovat a ani neexistuje.

V Pirátech z Karibiku
Zde jsou mořské panny vyobrazeny jako krásná stvoření, která námořníka lákají. Když je u nich blízko, stáhnou jej pod vodu a sní. Je samotné přitahuje světlo a zpěv. Dokážou lovit i lidi na souši, pomocí jakési mořské trávy, která funguje jako provaz. Pokud se dostanou na souš, zmizí jim ploutev a objeví se jim nohy. Zde nemohou být moc dlouho a už vůbec ne na prudkém slunci, jinak zahynou.


zdroj: wikipedie
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tereza :D Tereza :D | Web | 4. prosince 2011 v 9:24 | Reagovat

V Pirátech z Karibiku to bylo drsný :D. Jak tam byly ty mořský panny a kousaly nebo co :D. Já se bála :DD.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
      Jack Sparrow   jack sparrow   Jack Sparrow  Jack Sparrow  Jack Sparrow   Jack Sparrow   Jack Sparrow   jack sparrow     Jack Sparrow   Jack Sparrow  Jack Sparrow   Jack Sparrow  Jack Sparrow