Kopíruj se zdrojem
CHCEŠ BÝT MÉ SB - nyní spřáteluji pouze s blogy zameřenými na Piráty
REKLAMY SEM

Sháníte nějaké noty ? Tak klikněte zde !

Černá Perla

18. prosince 2009 v 15:54 | já |  Lodě

Černá Perla je pirátská loď,patří Kapitánu Jacku Sparrowi,už se však mnohokrát stalo že mu ji někdo ukradl (např. Barbossa).Perla byla Jackova loď už když pracoval V.I.S. ,ale jmenovala se Hříšná holka.
Je to nejrychlejší loď v Karibiku

Černá Perla
S plachtami temnými jako bezměsíčná noc a s obdobně natřeným trupem je Černá perla každým coulem pirátskou lodí.Je stvořena pro boj a na obou bocích má dvě řady střílen s kanony.Plavba na Černé perle vyžaduje týmovou práci,zručnost a sílu.Posádka musí spolupracovat,aby dokázala napnout potrhané plachty proti větru.Když hrozí nebezpečí,bojují piráti na život a na smrt,aby ibránily sebe i svou milovanou loď.

Kdo velí
Pirátským lodím,stejně jako válečným námořním lodím,velí kapitáni,rozdíl je ovšem v tom,že piráti uposlechnou jen ty rozkazy,s nimiž souhlasí.Námořníci na Černé perle přísahají na Pirátský zákon,ale ten určuje jen základní pravidla:posádka dokonce může sesadit kapitána,když se jim znelíbí.

Navigace
Ačkoli se Jack řídí podle svého speciálního kompasu,naviguje stejně tak jako ostatní námořníci.U pobřeží spoléhá na námořní mapy.Na širém moři používá přístroj zvaný sextant,kterým se měří výška Slunce nad obzorem.Z tohoto údaje dokáže vypočítat,jak daleko se doplavil na sever či na jih.

Dalekohled
Rozeznat vzdálené lodě a pobřeží pouhým okem není na moři snadné - a to i ze strážního koše.A tak námořníci používají dalekohled.

Jediná žena na palubě
Piráti jsou jako všichni námořníci pověrčivý a věří,že ženy na palubě nosí lodím smůlu.Dělají jednu vyjímku:dřevěné ženy jsou povoleny,ale jen když jsou přibité na přídi jako tzv. galionová figura.Ta na Černé perle znázorňuje krásnou ženu s napřaženou dlaní,z níž se chystá vyletět pták.

Náklad potravin
Čerstvé jídlo je na Černé perle přepych,protože se v tropickém vedru za chvíli zkazí.Posádka se většinou živí lodními suchary a nasoleným masem.Kapitán má bohatší stravu a jeho loď veze pár živých ovcí a slepic pro jeho tabuli.

Lodní zásoby
Nákladní prostory se nacházejí v podpalubí nad kýlem a posádka do něj spouští lodní zásoby palubním otvorem.Pro těžší zásoby se používají skladní jeřáby


Dobrou noc,lodníci!
Posádka Černé perly spí na palubě,za špatného počasí v podpalubí v závěsných sítích.A když jsou i střílny zavřené,větrání je nedostatečné a vzduch se v noc rychle stane nedýchatelným.Námořníci se vzbudí s hroznou pachutí v puse,jako kdyby cucali drobné mince.

OBRÁZKY↓
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 antidicaprio antidicaprio | Web | 16. července 2010 v 18:12 | Reagovat

hezký blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
      Jack Sparrow   jack sparrow   Jack Sparrow  Jack Sparrow  Jack Sparrow   Jack Sparrow   Jack Sparrow   jack sparrow     Jack Sparrow   Jack Sparrow  Jack Sparrow   Jack Sparrow  Jack Sparrow