Kopíruj se zdrojem
CHCEŠ BÝT MÉ SB - nyní spřáteluji pouze s blogy zameřenými na Piráty
REKLAMY SEM

Sháníte nějaké noty ? Tak klikněte zde !

Prosinec 2009

PF 2010

31. prosince 2009 v 11:20 | já |  ☺☺☺Různé☺☺☺
Tak jsem se pokusila vyrobit PFko,ale nic moc,asi ho nikdo nebude kopčit protože se to moc nepovedlo,ale i kdyby tak plís se zdrojem.


Anketa 04

31. prosince 2009 v 10:58 | já |  Ankety
Dnes je Sivestr,tak je taková malá anketka.
Já osobně Silvestra slavím,ale neděláme z toho zase takovou vědu


Jack na vašem blogu

30. prosince 2009 v 17:50 | já |  Kpt.Jack Sparrow
záhlaví

Jack-Sparrow.png Jack Sparrow image by ShezAudigexšablony na ikonky

PotC12winterr_breeze.png jack sparrow image by IceFangWinter

PotC1winterr_breeze.png jack sparrow image by IceFangWinter

PotC19winterr_breeze.png jack sparrow image by IceFangWinter

Jackovi ksichty

30. prosince 2009 v 17:42 | já |  Kpt.Jack Sparrow


A pokud Jack konečně dosáhne věčného života....


...budeme ho už brzy moct vidět,třeba vystupovat z auta

to byla malá vsuvka ↑
a teď do reality ↓

jack-sparrow.jpg Jack Sparrow image by diadefolga


Batbossa- škleby

30. prosince 2009 v 17:24 | já |  Kpt. Barbossa

Hector_Barbossa.jpg Capt. Barbossa image by GargleflexJá vím... :-(

Nic moc,ono je taky těžký najít něco s Barbossou on se tváří pořát stejně


Will animace

30. prosince 2009 v 17:15 | já |  Kpt. Will Turner
Zkusila jsem vytvořit animaci Willa Turnera.Plís kopčit se zdrojem


S.O.N.B.

30. prosince 2009 v 11:20 | JÁ |  S.O.N...
Rozhodla jsem se vyhlásit Soutěž o nejlebší blog.Přihlásit se může úplně každý, se svým blogem.
Napište: přezdívku,blog,co na diplom kdyby jste vyhráli.co na animaci kdyby jste vyhráli.A ještě oblíbenou barvu.

Začne se 5.1.2010

1.místo- diplom, animaci, blýskavý nápis se svou přezdívkou.
2.místo-diplom,blýskavý nápis se svou přezdívkou.
3.místo- diplom

Těším se na vás.

My story 1- ČÁST 4

29. prosince 2009 v 19:56 | JÁ |  Moje povídky
TADY JE ČÁST POSLEDNÍ....... VYVRCHOLENÍ10.Kapitola

Elizabeth řekla Willovi i o Východo Indické společnosti,že ji dokonce zajali na svou loď…
Měli si toho tolik co říci,že ani nedávali pozor,když roztahovali přední košovou plachtu,Elizabeth říkala právě dopodrobna Jak Jack vyskočil z okna radnice ve městě Vraků, zaškobrtla a zřítila se dolů.Ztratila vědomí.Všichni k ní hned seběhli,odnesli ji do podpalubí a Will tam s ní zůstal.Když se konečně probrala,nepamatovala si na nic z toho dne co spadla.Will se nabídl že jí přinese ovoce,Elizabeth byla ráda,ale chtěla spíš rum,Will to však zamýt a šel do skladu pro pomeranče.
"Tak co, jak se má naše skokanka?" "Jacku?" "Právě jsem potkal Willa ten mi sdělil že ti jde pro ovoce." "Ano to ano" přikývla Elizabeth. "Jenže,nechceš spíše rum?" nabídl Jack,Elizabeth je přikývla.Jack jí podal láhev a odcházel,u dveří se však střetnul s Willem . "Co tady děláš" zeptal se Will "Kapitán by měl mít přehled o své posádce" řekl Jack a pousmál se. "Kapitán,by neměl svou posádku opíjet" Jack zavřel dveře a řekl Willovi: "Většina posádky jsou piráti a u těch se toleruje." " To mě vážně tak nenávidíš?" zeptal se Will nazlobeně " vyber si" řekl jen Jack a odešel. Jak se tam ti dva dohadovali,Elizabeth zatím přemýšlela,kdo by byl pro ni lepší,Willovi záleží určitě mnohem více na tom,aby byla zdravá,ale Jack jí dá to co chce. Potom ji napadlo,aby si na papír napsala jména a k nim,aby si psala
ano-když bude spokojena a ne když spokojena nebude.Večer šla k Jackovi do kajuty pro papír,ještě ji bolela hlava od toho strašného pádu.Když vešla řekla si jen "Ale ne,Jack se zase opil." Toto ji na Jackovi vytáčelo,ale co dělat,pirátovi a zvláště takovému jako je Jack nedomluví.Vzala papír a pak si šla opět lehnout. Willovi napsala ano a ne.A Jack dostal o jedno ne více.Takhle si zapisovala celý měsíc a když už ji nenapadlo nic začla počítat kdo vyhrál.Vyšli oba stejně,takže se nikam nedostala.
…………………………………………………………………
"Jacku,chci abys mě a Elizabeth odvezl na bezpečné místo kde na nás nepřijde V.I.společnost." vyřítil se Will za Jackem "A ptal ses tvé milé Elizabeth,co když by ani nebyla ráda?" odbyl ho Jack pohotově. "Je to překvapení,a ráda bude určitě." "Co mi za to dáš?" řekl Jack vážně. "Eee,no,co chceš?" řekl nakonec Will neochotně. "Potřebuji Wille,abys mi přinesl stránku 205 z knihy Il più grande tesoro del mondo .Najdeš ji na ostrově Vraků.Svezu tě do Tortugy,abys to měl lehčí." "Dobrá tedy" řekl Will a podal si s Jackem ruku. Will Turner,to byl ten pro koho se Elizabeth rozhodla.Ten měl to štěstí které Jackovi uniklo.


11.Kapitola

Černá perla uháněla po blýskavých vodách Karibského moře do pirátského přístavu Tortuga, jeli doplnit zásoby a především vysadit Willa.Ten s rozloučil s Elizabeth a uháněl na loď co jela do města Vraků.Elizabeth je nechápavě přemítala o tom co právě viděla a pak šla rychle za Jackem "Jacku,kam Will jede?" "Jede do města Vraků" odpověděl Jack nadšeně. "Ale proč?" Elizabeth byla zoufalá. "Má pro tebe překvapení a tak musí do města Vraků" vysvětlil jí to Jack a zašel pak do hospody. Elizabeth měla sto chutí se ho zeptat jestli je tu taky taková pěkná laguna,ale potom si uvědomila že vlastně chce Willa a tak nebude pokoušet osud.
Další den Perla vyplouvala.Jack koukal do kompasu, ale ten pořád ukazoval na Elizabeth,tak se Jack už naštval a jel na opačnou stranu než ukazoval.Pirátská loď jela dva dny a to se před nimi vynořil ostrov,byl hodně zarostlý a byly tam i nějaké skály.Jack neměl v úmyslu tam zastavovat,zásob měli dost a tak proč ztrácet čas,pořád má na krku bratrstvo i když to se dlouho neukazovalo,ale člověk nikdy neví co se může přihodit. "Loď!!" ozvalo se ze lodního koše. "Loď za ostrovem!!!" "Ale ne," Povzdych Jack "Připravit děla!!" Loď Východo Indické společnosti o velikosti Perly,ale s ještě více děly a muži se chystala zaůtočit.Děla pálila,meče zvonily a piráti umírali.Jack už pochopil že jim nejde o kořist,jde jim o to zabít co nejvíce ,lidí a poškodit loď.Elizabeth už byla dávno zdravá ze svého pádu,ale byla pořád slabá na to, aby bojovala proti takové přesile.Perla se naklonila na bok, tekla do ní voda,to jako by do vojáků uhodil blesk,sebrali se a i s lodí odjeli. Všechny to udivilo,ale byli rádi.A tak nakonec u ostrova zakotvit museli.Elizabeth,které se podařilo,jako jedné z mála přežít se svalila na zem,jen ležela a hluboce oddychovala.Když si odpočinula,byli už na ostrově a opravy byly v plném proudu. "Gibbsy,jdu se projít po ostrově." řekla.Gibbs přikývl a pokračoval v rozhovoru s plavčíkem od kterého je Lizz vyrušila. "Elizabeth chodila po cestičkách které se dali cestičkami nazvat jen slepým člověkem. Až došla k veliké jeskyni.Nebyla moc hluboká,ale za to velice vysoká a bylo tam plno zákoutí. "Haló" zavolala Elizabeth ozvěna jí vzápětí odpověděla svým hlubokým hlasem. "Prozkoumám to,třeba tam bude poklad." Zasmála se Lizz a vešla.Asi po pěti krocích zaslechla jakoby za ní něco šlo,chtěla se otočit,ale někdo ji chytil a táhl dál do jeskyně.Elizabeth sebou zmítala,ale brzy zjistila že to nemá moc cenu. "Slečno Swannová,vítejte,minule jste nám unikla,ale to se dnes změní." Lord Becket ukončil svou řeč.
……………………………………………………………........

12.Kapitola

"Pane Gibbsy" "Ano pane" "Jdu se projít po ostrově,máš to tady na starost" "Eee,ano,jistě pane"
………………………………………………………………....
"Zajímavé místečko,ale ne moc průchodné" říkal si Jack. "Co to je?" Jack něco uslyšel,šlo to z jeskyně. Slyšel zvonění mečů a … Elizabeth!Chvíli váhal a pak vlezl do malého tunýlku u jeskyně,prolezl jím a octl se v jednom z mnoha zákoutí.Viděl Elizabeth která teď bojuje proti veliké přesile úplně sama.Hodil po ní malí kamínek.Elizabeth se po chvilce ohlédla a uviděla Jacka,ten se,ale hned skryl,aby ho vojáci neviděli.Elizabeth při boji přecházela k Jackovu úkrytu,nakonec se tam dostala. "Honem vlez tam!" křikl potichu Jack a hlavou ukázal na tunýlek. "Polezu za tebou".Jackovi Elizabeth věřila,nebyl ten typ který by klidně umřel jen s pocitem že se obětoval za záchranu dámy.Tak s klidem lezla ven,ohlédla se,ale nikdo tam nebyl. "Ale né!" povzdychla.Honem se vrátila,Jack tam bojoval s vojáky,neměl moc šancí,Elizabeth mu chtěla pomoct,ale nemohla z tunýlku ven.Jack,měl nohu rovnou u východu a tak si řekla že aspoň přiběhne pro pomoc. "Musím to stihnout" říkala si Elizabeth a při tom lezla tunýlkem. Už viděla světlo,konečně,bude venku,vyběhla…ale někdo ji chytil,sesypalo se na ni hned několik vojáků a už měla na rukách okovy. "Pomóc!" vykřikla ještě,ale už bez naděje že ji někdo uslyší,vždyť byli od Perly hrozně daleko.
……………………………………………………………........
Stáli i s Jackem u zdi.Oba měli pouta a před oběma teď provokativně chodil Lord Becket a breptal cosi o tom že jsou velice potěšeni jejich náhlou návštěvou tady,v jeskyni. "Elizabeth?" "Ano?" "Elizabeth,kdyby se něco semlelo tak se snaž dostat na Perlu a zavolat ostatní." Řekl jí Jack důležitě. "Ano,ale není moc jisté že to vyjde." "….a tak bohužel vás budeme muset zabít." Dořekl nepřítomně jakoby mluvil se sebou Lord Becket.Kývl na své muže a ti přistoupili k Elizabeth a Jackovi. "Máte snad nějaké poslední přání?" otázali se s posměchem Becketovi muži. "Nikdy neumřít" Odpověděl Jack nečekaně,ale hrdě. "Tak to se ti splní"opáčili vojáci. "Tak to je supe…"Jack už nedořekl. Sklátil se k zemi se zabodnutým mečem v srdci. Elizabeth vykřikla,byla hrozně zmatená,před pár dny se vrátil Will a to už má zase někoho oplakávat.Musí pryč,i Jack to chtěl,musí se jí to podařit!Vytrhla s ze sevření věznitelů a utíkala pryč,podařilo se to. "Gibbsy,Gibbsy!!" volala už z dálky. "Co se děje slečno?" sesypaly se na ní dotazy. "Jack…v jeskyni…jsou tam vojáci a Jack je…"brečela Elizabeth "Kapitán je mrtví?" otázal se nevěřícně někdo. Elizabeth jen přikývla. "Ale….chtěl že prý když,no říkal že mám jít…pro pomoc a…vrátit,se tam." dostala ze sebe Elizabeth pořád v slzách. "Proč tam jít když je mrtví?" odmítli to všichni.
"Chtěl to, chápete to!"vykřikla Elizabeth. Tohle pár mužů obměkčilo,mezi nimi byl i Gibbs. "Prosím přál si to." Řekla ještě Elizabeth, "Miluji ho…" - To řekla Elizabeth potichu,pro sebe "Nachystat zbraně.Jdeme tam." Elizabeth byla ráda že se podařilo přemluvit tolik mužů.Když byli připraveni řekl Gibbs "Veďte nás,vy znáte cestu."Elizabeth přikývla a šlo se,nebyla to vůbec veselá cesta.Konečně dorazili.Vojáci už odcházeli,ale když uviděli přicházející piráty začala bitka.Všechno se mlátilo hlava ne hlava a Elizabeth se konečně podařilo dostat se z rvoucího se klubka.Utíkala stranou,ohlížela se jestli ji někdo nehoní koutkem oka však zahlédla cosi před sebou.Prudce se zastavila,aby do toho nenarazila.Podívala se… a málem omdlela.
13.Kapitola

"Jack?"řekla Eliz a nemohla uvěřit vlastní očím "Sparrow k vašim službám" "Ale…vždyť tě přece…zabili" "Divný co?" Elizabeth se Jackovi chtěla vrhnout kolem krku,ale nešlo to do něčeho narazila.Byl to meč v Jackovi ještě zabodnutý.Jack ho vytáhnul a podal Elizabeth. "Momentálně bychom měli zdrhnout,ale vynahradím ti to!" Elizabeth mu jako odpověď vyslal pohled,který jako by říkal : "No jo,co už taky můžu od něj čekat."
Pirátům se podařilo vyhrát a spěchali na loď opravovat. "Pohněte vy kůže líný za hodinku vyplouváme!" Řval Jack na celou palubu "To,ale nejde stihnout pane,musíme ještě opravit přední ráh…" "To je mi jedno,za hodinu ať je loď připravena k vyplutí nebo se vydáte všichni na procházku po prkně.!!"
"No jo,to jsou ty jeho nálady,teď když si tady byla ty, dal si zřejmě voraz,ale už to začlo na novo."vykládal Pintel a Elizabeth poslouchala. "Je to furt utrpení,být s ním na jedný palubě,už pár chlapů skončilo ve vodě." "Vážně?" "Jojo je to tyran" rozpovídal se Pintel a Rageti mu jen přizvukoval. "Opravdu?" ozvalo se za nimi. "Ou…no já jen jsem tady Eliz říkal o kapitánu Barbossovi." "Divné ovšem je,že jste mluvil v čase přítomném." "Eee,co to je? Elizabeth začla tedy pitelovi vysvětlovat co je přítomný čas a Jack šel zatím do podpalubí. Za hodinu a půl byla loď opravena,po prkně se nikdo neprošel,protože Jack neměl hodinky a tak čas nemohl vyměřit.Perla plula v klidu,ale Jack byl přesto hodně nervózní. "Lodě na obzoru!" ozvalo se.Jack nervózně sáhl do kapsy a začal přecházet po můstku,po pár minutách vykřikl "Na plný plachty!" "Kapitáne,ale je tam celá flotila!" "Je to bratrstvo."opravil Jack Gibbse, nebyla to ani oprava,spíše upřesnění.
"Na plný plachty!" vykřikl Teaguea, "Pojedeme před flotilou" Obě lodě se setkaly.Teaguea ještě s dalšíma dvěma piráty přestoupil na Perlu. "Dávám ti na vybranou hochu, buď to vrátíš a omluvíš se a mi tě necháme odplout,nebo to vrátíš a neomluvíš se a já tě zapíchnu." "OK,vybírám možnost dvě." "Co co cože? "Přesně tak slyšíš správně,omluva by byla moc potupná,mimochodem ten kousek pergamenu je mi už na nic." Domluvil Jack hrdě. "A poslední přání?" "To se ještě nezrušilo? "Ne"řekl Teaguea rázně. "Chci,aby si to udělal v mé kajutě ,myslím ten trest." "Jo tak tedy jdeme." Jak Jack šel do kajuty vzal to oklikou k Elizabeth a řekl jen "Kapitán neopouští loď,jako první" a šel dál. "Mám tě propíchnout rychle,nebo pomalu a nebo středně rychle…" Jack se na svého otce znuděně podíval "Tak pohni s tím ať to mám za sebou!" Teaguea vzal meč a rychle ho Jackem propíchl.Jack se jenom zakymácel,ale jinak nic.Teaguea se udivil a tak do Jacka ještě střelil.Ale to už měl Teaguea u krku nůž a Jackie mu jen říkal" To co jsi viděl nikomu neříkej a až budeš odcházet,tvař se smutně." Potom ho pustil a Teaguea beze slov odešel.

14.Kapitola

Posádka si myslela že je Jack mrtvý,ale Elizabeth tomu nechtěla uvěřit pořád přemýšlela nad tím co jí Jack řekl. Když Teaguea vyšel z podpalubí se smutným výrazem,bylo všem jasné co se stalo,rychle běželi do Jackovi kajuty.Elizabeth běžela první.Prudce rozrazila dveře.Když Jacka uviděla živého vrhla se mu kolem krku.Jak dovnitř vtrhla posádka byl Jack zasypán otázkami typu "Jak to že žiješ" a on jim řekl jen to že jeho otec ho zabít nedokázal protože by ztratil i druhého syna.Tak nějak to okecal a plulo se do Tortugy. "Ostrov na obzoru" řekl si Jack když se díval dalekohledem "Ostrov na obzoru" ozvalo se z plachtoví. "To je Tortura" řekl si Jack pro sebe. "To je Tortura" zvolal zase někdo. "Jsou trochu opoždění,co?" "Jo,to jo až to jednomu připadá otravný" odpověděl Jack Elizabeth. "Ale co čekáš Jacku,vždyť jsou to smrtelníci,na rozdíl od jejich kapitána" řekla potom Elizabeth opovržlivě "Doufal jsem že to nepřijde" vzdychl Jack nepřítomně "Co,co že nepřijde,pravda?Hmm, tak to máš smůlu.Nebylo moc těžké si to všechno dát dohromady." "Víš, musel jsem si dát nějakou náplast na to že Will ožije." "Jasně,chápu.Kapitáne Jacku Sparrowe!" naštvala se Elizabeth a odešla.Po chvíly už perla kotvila u mola v Tortuze.Will tam už byl,jak ho Elizabeth uviděla vyskočila z lodi a běžela za ním.Jack jí rychle dohnal a pevně ji chytil za ruku,potom jí ještě pošeptal: "Elizabeth,to co se stalo na této plavbě je jen mezi náma dvěma,jasný,jo a ještě něco,miluji tě,Elizabeth."Přitom jí něco vmáčkl do ruky,ale Elizabeth to ani nevnímala. Řekla jen "Díky Jacku,ale pro mě je ten pravý Will."potom od Jacka běžela k Willovi .Za pět dní Perla vyplula,Jack měl to co od Willa chtěl a řekl že je odveze na nějaký ostrov na kterém nikdo nebydlí,že tam je snad společnost nenajde.Tak se i stalo,všichni se rozloučili,Jack jim nechal ještě nějaké nářadí,aby si mohli postavit příbytek a pak Perla zvedla kotvu.Elizabeth stála na pláži a sledovala odjíždějící loď dokud nezmizela za obzorem,Jack zase sledoval pláž na které Elizabeth stála a oba vzpomínali na to co spolu prožili.Elizabeth si vzpomněla,že jí Jack v Tortuze něco dal,honem to vytáhla z kapsy kam to předtím schovala.Byla to malá krabička a v ní se leskla veliká perla.

TAK TO JE KONEC CELÉHO PŘÍBĚHU SNAD SE VÁM LÍBIL

NEKOPÍROVAT

My story 1- ČÁST 3

29. prosince 2009 v 19:53 | JÁ |  Moje povídky
A tady je část třetí.
7.Kapitola

Byl den popravy,na dvoře vězení které sousedilo s přístavem byla již nachystaná šibenice.Pirát co Jacka dopadl,si už chystal proslov,jak vše bylo jednoduché.
…………………………………………………………………
Perla přijela do přístavu,bylo tam hodně lodí takže si jí skoro nikdo nevšimnul.Elizabeth poslala kotennova papouška aby letěl nad místo kde přesně je šibenice a tak i Jack.Papoušek to naštěstí pochopil a udělal co měl.Potom Perla vypálila z děla a rozstřelila šibenici,Jack si o hořící trosky zapálil provazy kterými byl svázaný,aby bylo lehčí je roztrhnout a to taky udělal.Jenže utéci už nebylo tak lehké,na Jacka běželi skoro všichni co tam byli,jen aby mu zabránili utéci.Posádka perly na hodně z nich střílela,aby to Jack neměl tak těžké,ale stejně to moc nepomohlo.
Elizabeth si opět prohlížela mušličku kterou od Jacka dostala až teď si toho všimla na její vnitřní straně bylo vyryto
"Sparrabeth" "Tak takto si to tedy vymyslel",usmála se Elizabeth. "Na ně!", křikla "přece si ho nenecháme zabít",
Jack,neměl zbraň proto bylo dost těžké bojovat proti takové přesile.Když mu přišla jeho posádka pomoci,Elizabeth neutíkala bít se za Jackem,ale šla pro jeho věci,byly hned nahoře té velké hromady,Jack byl totiž nejnovější vězeň.Eliz to honem sebrala,jenže protože na ni běželo hned několik protivníku,nesadila si pás kde to vše bylo pověšeno přes sebe
Cítila se tak zvláštně,když to měla na sobě a navíc to bylo těžké.Náhle Jacka sekli do pravé ruky.Elizabeth pochopila že si musí pospíšit jinak Jacka zabijí. "Jacku!" křikla a přitom mu hodila meč.Jack ho chytil do levé ruky a tou taky musel šermovat,protože ta pravá mu silně krvácela.Sice to nebylo ono,ale ušlo to.Na Černé Perle bylo ještě pár dělostřelců a tak pálili do zdi vězeňského dvora,aby Jackovi pomohli k útěku.To se také podařilo,Jack okamžitě skočil do vody,ale neplaval moc rychle protože se u toho držel za poraněnou ruku,ve slané vodě to dost bolelo.Když lezl na Perlu křikl ještě: "Vážení,tento den si zapamatujete jako de kdy jste málem oběsili…" "Kapitána Jacka Sparrowa" dořekla za něj rychle Elizabeth která už byla na lodi a tahala ho tam taky.
"tohle bylo o fous",řekl Gibbs "To jo" přiznal Jack a šel se sesypat na zábradlí u můstku. "Jaké jsou rozkazy,pane?" "Nabijte děla a palte na bránu co vede dovnitř k městu,nezapomeňte že je to nedobytný a to neplatí nejen z venku" "Jacku,ukaž,já ti to ošetřím" nabídla se Elizabeth "Ani jsem vás nečekal,ale můj dopis si dostala,jak vidím" a ukázal na mušličku. Elizabeth se jen usmála. "Ale stejně po nás budou pořád pátrat." Řekl Jack otráveně "No to asi ano,mám ti to teda ošetřit?" "Ne,zvládnu to sám" a zašel do podpalubí.
Když vyšel, posádka se dost udivila byl ofašovaný skoro jako mumie "Přibudou mi další jizvy" usmál se Jack, "Já myslela že tě jen sekli do ruky" "To bych vyvázl opravdu dost dobře".
Perla si už vybojovala cestu k útěku a tak jeli od tohoto ostrova pryč.Ostatní lodě se připlavovaly k odplutí.
………………………………………………………………....
Byla noc.Jack se probudil,hrozně ho bolela ruka.Na palubě uslyšel nějaké zvuky. "Ach jo,zase hrajou karty o kořist.",ale někdo šel ke dveřím do Jackovi kajuty.Jack poznal hlas Davyho Jonese . "Musím schovat ty kameny",pomyslel si Jack. Ten první hnědý schoval do škvíry v podlaze,další si zapletl do vlasů a ty dva poslední schoval do boty,neměl už moc času,někdo bral za kliku. "Á náš kapitán Jack Sparrow",(slovo kapitán bylo řečeno s posměchem) "Á naše chobotnička Davy Jones", (slovo chobotnička bylo řečeno s posměchem) "Kde jsou ty šutry,Jacku?!" vyzvídal Davy. "Co je ti do toho,jsou moje a já rozhodně nemám v úmyslu ti je dát",odbyl ho Jackie "Dobrá,vezmu si je sám." Jack se díval do hlavně Davy pistole. "Bum" Jack mu podrazil nohy a Davy vystřelil do stropu,to probudilo Jackovu posádku. Jack rychle vytáhl meč a začalo Davyho sekat než se vzpamatuje .Usekal mu hlavu,ruku a nohu.Rychle vyprázdnil jednu bednu a tyto Davyho zbytky do ní vhodil.Pak s ní utíkal na palubu a tu bednu vhodil do moře. "Sparrowe" ozvalo se za ním,Jack se otočil a chytil lano co na něj letělo a vyhoupl se na ráhno za Elizabeth "Nabijte děla!",křikl dolů. "Jacku není ti nic?" "Ne, jo a pomůžeš mi s Davy?,chce se
vykoupat."
"Tomto případě velmi ráda,odpověděla Lizz .Davy skončil ve vodě a pak jeho Bludný Holanďan odplul.
"Musím jet do nějakého přístavu doplnit zásoby." Rozkázal Jack pak se koukl na mapu a řekl kurz.
……………………………………………………………........

8.Kapitola

Přijeli do přístavu,kde Eliz ještě nikdy nebyla,není divu na Perle ještě nikdy nebyla pryč z Karibiku "Znáš to tady Jacku?" "Jo,jednou jsem tu byl" řekl Jack suše. Pověděl co je potřeba obstarat a ať se posádka stará.Potom zašel do hospody a tam proseděl celej den.Druhý den ho to tam už moc nebavilo a tak bloumal po městě občas něco šlohnul a tak to šlo až do večera.Elizabeth si chtěla s Jackem promluvit a když byl v hospodě chystala si co mu poví, když ho drhý den chtěla najít prohledala snad celé město,ale nenašla ho.
Jack šel nahoru do kopců nad město,sedl si tam na balvan a pozoroval západ slunce,někdo by sice mohl říci že to musí mít okoukaný,když je stále na moři,ale tak to nebylo,toto se prostě okoukat nedalo.
…………………………………………………………............
"Promiňte,neviděli jste někdo kapitána Jacka Sparrowa?" Zeptala se Elizabeth jednoho hloučku lidí? "Co za to?"Odbili ji "Jak jako? Co za to?" "No,co za to,když ti to povíme" "No, koupím vám další rum" řekla neochotně Elizabeth "Tak tedy ano"
"A kam šel Jack?" "Šel tudy" a ukázali směr. "Tady máte rum a děkuju." "Má to ten Sparrow štěstí,taková holka se hned tak nevidí." Řekl si ještě obdivně mezi sebou ten hlouček. Elizabeth šla na konec města,jak jí ukázali. Před ní se rozprostíraly kopce.Na cestičce která vedla nahoru byly čerstvé stopy. "Tak OK,možná tam je možná ne a když tak mám ještě jeden den na to mu to říct." Za těchto slov se Elizabeth vydala nahoru.Slunce už zapadalo a pomalu vycházely hvězdy.
Za ohybem cesty byly velké kameny někdo tam seděl a koukal na ten nádherný západ slunce. "Co tě přivádí do těchto končin milá Elizabeth?" "Hmm asi mě slyšel." Pomyslela Elizz, "Jacku,musím s tebou mluvit" "Z tvého hlasu si troufám tvrdit že je to neléhavý." "To ano" "Tak povídej, jsem zvědav co mi povíš", pousmál se Jack. "No,víš…" začla opatrně "Platí pořád ta Willova záchrana?" Jack posmutněl. "Pokud si to stále přeješ…"
"A proč bych neměla?" řekla nechápavě Lizz. "Pojď,něco ti ukážu." Jack vstal a Elizabeth šla za ním,chvíli šli do kopce pak zase z kopce,procházeli tenoulinkými uličkami mezi skalami až se konečně Jack zastavil.Byla už tma. Pod nimi se rozprostírala nádherná laguna.Jack chytil Elizz za ruku a vedl ji dál. Potom si sundal pás se zbraněmi,kabát a klobouk a šel po skalním výběžku co byl nad vodou dál,až k jeho konci. Elizabeth už věděla co chce udělat.Jack se odrazil a vrhnul se po hlavě do hlubin.Elizabeth si taky sundala zbraně a slezla kousek níž,potom se taky vrhla do vody. Jack se ,ale dlouho nevynořoval,Lizz to přišlo divné,jenže najednou ji něco chytlo za nohu a táhlo ji to pod vodu.Když byla asi dva metry pod hladinou vysmekla se tomu a plula k hladině,když se jí to povedlo,vystělila jako blesk ke břehu,tu se přední vynořil Jack,smál se.Elizabeth se potom taky začla smát.Pochopila že to byl on kdo ji stáhl pod vodu.Ale na Jackovi bylo něco divného.Neměl šátek,to bylo ono,měl ho asi špatně utažený a tak se mu sesunul až ke krku.Jack vypadal hrozně divně.Měl malou řídkou asi centimetr dlouhou ofinu a velkou jizvu.Když si Jack všiml že si Elizabeth prohlíží uvědomil si že nemá na čele šátek.Rychle sáhl ke krku kde ho cítil. "Od čeho to máš?" zeptala se Elizabeth, "Co?" "tu jizvu" upřesnila. "To mám od mala,když jsem se naučil skákat šipku,hrozně mě to bavilo a skákal jsem všude,jenže tam byl útes a já si rozsekl čelo,vyvázl jsem dobře" smál se ještě kapitán. Potom vylezli oba na břeh a vzali si věci,Jack si ještě uvázal šátek "Už musím pevněji,dodal při tom.
Potom se oba vraceli do města,to teď žilo,hospody byly plné po ulicích se toulali první večerní opilci. Jack a Lizz zašli do setmělé uličky,Jack se opřel o zeď,Eliz přišla k němu,začli se líbat,dalo se říci že Jack si to doslova užíval,byl dokonce i úplněk a hvězdy zářily jak jen mohly.Pirátský kapitán zaslech něco neobvyklého a ač nerad podíval se co to je.Dost ho to vyděsilo,rychle chytil Elizabeth za ramena a stáhl ji k zemi. "Pozor!" vykřikl. Bylo však pozdě,ulička byla z obou stran uzavřena vojáky Východo Indické společnosti.Oba se bezradně rozhlíželi. Jack dostal nápad.Pořád seděli na zemi,nad nimi se kýval meč kvůli kterému museli k zemi. Rychle vstal a chytil ten meč a silou ho vytrhl udělal tak díru ve zdi hospody o kterou se opíral.Ještě to trochu rozkopl a s Eliz vtrhli dovnitř .Vojáci za nimi.Jenže v hospodě bylo plno pirátů a ti vojáky nikdy rádi nevidí začali se s nimi prát.
Těm dvou se podařilo utéci,ale venku už byla další várka vojáků, ti lapli Elizabeth a utíkali s ní pryč.Jack se za nimi rozběhl ,ale nedohonil je.Věděl že pojedou do Port Royale,zítra jak vyplují pojedou tam.
………………………………………………………………....

9.Kapitola

"Vítejte slečno Swannová na palubě Interseptru" Řekl Lord Cuttler Becket .Elizabeth na to nic neřekla. "Opět vás piráti unesli?"
"Ne" "Potřeboval jsem se pouze ujistit,nyní když jste se přiznala je vše snazší" "Snazší?" udivila se Elizabeth.
"Přesně tak,my vás popravíme a váš ctěný otec nám dá konečně svolení vyhladit tu pirátskou chamraď z povrchu země." "Divím se že si jste tak jistý,Lorde Beckete" "Váš otec si bude jist že to byli piráti kvůli kterým jste zemřela-tak vás pobláznili že jste se přidala k nim.Zavřete ji do cely!" "Ano pane!" řekli vojáci a provedli rozkaz.
Uběhl jeden den,Elizabeth pořád trčela v cele a vzpomínala na Willa,byla již smířená s tím že ho neuvidí.V tom z paluby zaslechla: "Loď na obzoru!" "Jaká je vlajka?" otázal se někdo. Tu se strhnul velký ryk, "Piráti!!!"
"Je to Černá Perla" Ozval se klidný hlas Lorda Becketa.
Za chvíli se ozvala děla obou lodí.Stály teď vedle sebe a střílely do sebe jak to jen šlo,Perla měla však nad Interseptrem značnou převahu.Piráti vtrhli do podpalubí,Jack byl mezi nimi,už z dálky rozstřelil zámek u Elizziny cely.Lizza vystřelila ven a s Jackem utíkala na Perlu.Rychle odpluli.
"Jacku!" zavolala Elizabeth, "děkuju" Jack se jen pousmál a koukl na kompas,potom zatočil kormidlem. "Otočit loď!"
"Kam plujeme" "Nech se překvapit" Elizabeth z Jackova hlasu poznala že jejich cíl je asi opravdu Ostrov života.
Uběhlo pár dní,které Elizabeth připadali nekonečné až se konečně ozvalo: "země na obzoru!" "Jacku…" "Ano to je ten ostrov" odpověděl Jack předčasně,nebylo tak těžké,předpovídat Elizzinu otázku. Jack vytáhl dalekohled a podíval se. "To snad není možný,je tam hrozně dlouhá mělčina,chlapi budou naštvaný že budou muset tak dlouho veslovat." Když byli blíže Elizabeth křikla: "spustit čluny!"
Ale skoro nikdo se na ni ani nepodíval. "Eh,no to jsem si mohla myslet -piráti. Jacku,musíme tam přece hned jet."
"Pokud ses dívala na tu mapu ostrova,kterou jsem tak těžce získal určitě sis všimla že ten sajrajt co má pana Turnera oživit je až na vrcholku tam těch hor.Pokud nechceš aby proti nám uspořádali vzpouru,musíme jednat v jejich zájmu,což znamená,nechat jim čas.Vyrazíme zítra."
Posádka Perly se chystala na cestu a Jack zašel za panem Kottenem,něco mu řekl a ten neochotně přikývl.
Elizabeth se další den vzbudila a honem vylétla z houpací sítě na které spávala.Málem se srazila s Jackem,který ji už šel budit. "Naše kráska už se probudila ze spánku?" "Ale jistě kapitáne" Všichni potom nasedli do člunů a odjeli.
Jack seděl ve člunu a prohlížel si mapu ostrova. "Jacku máme vše?" otázala se neklidně Elizabeth. "Jojo" řekl jen Jack nepřítomně a pořád jen zíral do mapy.Konečně přistáli u ostrova.Willa nesli na nosítkách. "Musíme se dostat doprostřed ostrova k těm horám." Řekl Jack směr cesty a všichni se vydali do chřtánu ostrova. Elizabeth šla napřed přede všemi,bylo ji divné že Jack nejde vepředu s ní,když se takto někam šlo vždy chtěl být jako kapitán první.Pak ji napadlo: "Proč by vlastně chodil ve předu když se na tuto výpravu netěšil." Už došli ke skalám. Eliz pohlédla nahoru a zavolala "Jacku,je to nahoře spojené mosty,můžem vyjít na tu nejschůdnější horu a potom přejít k té studánce." Odpověď se však neozývala , "Jacku!" zase nic. Chvíli tam stáli a potom se rozhodli pro cestu kterou Elizabeth navrhla.Spokojili se s tím že Jack jít nechtěl. Byli už pěkně vysoko nad jejich hlavami přeletěl veliký orel,všichni už čekali nějakou papouškovu poznámku na orlovu adresu,ale neozvalo se nic.Elizabeth se prudce otočila a pohlédla do davu lidí,nevšimla si však ničeho neobvyklého a tak šla dál.
Konečně byli nahoře.Přecházeli po skalách až konečně našli tu pravou.Willa položili vedle studánky a Elizabeth sáhla do kapsy pro kameny,ale vytáhla jen obyčejné šutry.Vtom si vzpomněla že ,když přijeli sem na ostrov,Jack se k ní naklonil a vjel ji rukou do kapsy,ani to nějak nezaznamenala,ale teď si vzpomněla úplně jasně.Měla největší chuť toho proradného kapitána rozsekat na nudličky a uvařit do polévky.Slzy se jí draly do očí,už byla tak blízko…Vtom se ozvalo třepotání křídel.Kottenův papoušek,přiletěl rovnou za Elizabeth a ze svých drápů jí do klína spustil malý pytlík,Elizabeth ho hned poznala,právě v tomto pytlíku míval Jack ty kamínky.Otevřela ho a do rukou se jí vysypaly malé blýskavé kamínky.Rychle je dala do studánky voda změnila barvu z fialové a zelenou.Elizabeth dala Willovi napít,potom kamínky vytáhla a ukryla zpět do pytlíku. Will začal otvírat oči. "Wille!"
"Elizabeth?" "Wille ty žiješ,jsi zase živý!" Elizabeth se k němu vrhla a objímala ho.
Potom sešli všichni dolů,Elizabeth mu nadšeně povídala co se událo od jeho smrti,samozřejmě se ani slovem nezmínila o tom co bylo s Jackem v přístavu.Když přišli dolů Jack stál opřený o palmu u které byly čluny.Jak procházeli Will s Eliz vykouzlil nucený úsměv.zase tam chyby,já vím

NEKOPÍROVAT

My story 1- ČÁST 2

29. prosince 2009 v 19:51 | JÁ |  Moje povídky
Tady je druhá část.4.Kapitola

Jack šel za Eliz která pořád byla v slzách u svého Willa.Smutně na něj pohlédla a pak se dala zas do breku.Jack začal opatrně "No, víš, no, možná že by ho ještě šlo zachránit." "A jak, vždyť už je mrtvý, už to nejde!"
"Nic není nemožné! Pojď něco ti ukážu."
A tak Elizabeth šla z Jackem někam do podpalubí,tam kam ji vedl,i když nerada, opustila Willa a šla se podívat.Jack z toho nedělala nějakou velkou vědu,prostě vytáhl pytel a tam se válely malé blýskavé kamínky. "Toto má zachránit Willa?" Ptala se nevěřícně Eliz. "To jsem neříkal, ale mohlo by."
Elizabeth potom opět vyběhla na palubu oplakávat Willa.
Jack se podíval na kompas "Obraťte plachty proti větru,obracíme loď"
…………………………………………………………………

Uběhl už nekonečný týden od Willovi smrti a Elizabeth už se trochu vzpamatovala,šla za Jackem na můstek a jen tak civěla do neznáma.Po chvilce se zeptala "Do kterých končin to plujeme?" "Na ostrov Vraků" odpověděl Jack zachmuřile.
"Ale,no,já myslela,že to tam nemáš rád",namítla. "Taky že nemám,ale ty ano" "Co? Proč bych to tam měla mít ráda?",rozzlobila se Elizabeth "No,tak to tam budeš mít ráda" .Elizabeth sice nechápala to co jí právě Jack řekl,ale věřila mu.
…………………………………………………………………
Když přijeli do města Vraků,Jack dal Elizabeth napolovic roztrhaný papír se slovy: "Jsou tam napsaný zásoby co potřebujem,já jdu zatím za Teagueaem",Elizabeth šla tedy do města obstarat zásoby a u toho přemýšlela proč Jack říká jdu za Teagueaem a na jdu za otcem.Pak si řekla že to je vlastňě jedno a šla dál.
……………………………………………………………….
Jack se plížil do otcovi knihovny a vůbec neměl náladu ho teď potkat. "To je tada pěknej strážce,když ten zákoník tady jen tak leží ,jů a navíc je otevřenéj,ani neví jak moc mi ulehčil práci" řekl si potichu,aby ho nikdo neslyšel.Potom se v knihovně zamkl,aby tam nikdo nezvaný nemohl a vytáhl malinký nožík na obálky.Otevřel zákoník úplně vzadu na přebalu a rozřízl zadní list.Vytáhl z něj kus pergamenu a strčil do kapsy…najednou se do knihovny začal někdo dobývat a láteřit proč je tam zamčeno.Jack poznal hlas svého otce a dost se lekl. "Hups,kde je jen ten klíček od toho ztraceného okna."Jack klíček nenašel a tak okno rozbil.
Elizabeth zrovna přišla na náměstí a rozhlížela se co,kde šlohnout,zrak jí padl na velikou budovu,kde bylo napsáno "Radnice",náhle se před ní rozsypalo sklo a Jack Sparrow vyskočil z okna těsně před Elizabeth,ale kupodivu si jí ani nevšimnul a utíkal za roh. "Jacku!" volala za ním Eliz,ale nedovolala se.Z okna se vyklonila rozzuřená hlava strážce zákoníku a nadávala jak jen mohla: "Ty opelichaná mořská okurko,co sem lezeš!"
…………………………………………………………………
Elizabeth utíkala za Jack a přitom na něj volala: "Jacku,Jacku,kde jsi!" vtom ji někdo chytil za ústa,aby nemohla mluvit a táhl ji dozadu. "Mlč nebo nás chytnou!"
Eliz poznala Jackův a už se nevzpírala ale byla nazlobená že s ní takto jedná.Když ji postil začla potichu "Jacku co se to stalo? Proč je Teaguea tak naštvaný,vždyť jsi jeho syn?
"Pak ti to vysvětlím,běž sehnat posádku v pět hodin vyplouváme.5.Kapitola

Perla byla už zase na vlnách Karibského moře,svítilo krásné letní slunce,ale Elizabeth kupodivu ještě nevstala.Jack věděl že je zvyklá vstávat později,ale toto bylo už i na ni moc.Šel se tedy podívat co se děje,jenže v jejím lůžku ji nenašel.Tak šel zas na palubu a zrovna když vylézal uslyšel ve své kajutě nějaký hluk.Tak tam šel,byla tu Elizabeth a prohrabávala všechny,pytle,skříňky,poličky a prostě úplně všechno.
"Co to děláš?" zeptal se trochu nazlobeně Jack.
Eliz se zarazila a pak opatrně na Jacka pohlédla.
"Pokud vím, v poslední době jsem ti nic neukradl a tak vážně nevím co tady hledáš." (dal důraz na slovo vážně)
"Pokud vím zatím jsi mi neodpověděl co jsi na Radnici na ostrově Vraků vlastně hledal." "A ty si myslíš že to nechám jen ta bez dozoru v mé kajutě" řekl Jack pobaveně.
"Tak to se mýlíš" dodal ještě
"Co je to?Co jsi ukradl?" "Je to malinká část něčeho co je vlastně jen takovou pomůckou pro pitomce-přemýšlej co to je."řekl Jack a šel na palubu.Po chvíli Elizabeth vylétla nahoru rovnou za Jackem který se právě dohadoval s Gibbsem. "Jacku,tys ukradl zákoník!?" Celá paluba zmlkla jakoby tam uhodil blesk,desítky párů očí se teď upřeně dívali na můstek.
"Ale,jistě že ne,ehm ehm ,to bych přece nikdy no neudělal,zákoník je pirátská čest!"Elizabeth se jen nevěřícně usmála.Jack
ji vzal za rameno a zašel s ní do kouta kde je nikdo neslyšel. "Tak hele,Lízo viděla jsi snad někoho vyskakovat z okna radnice s tím obřím štosem pravidel a jiných blbostí,navíc jsem říkal že to nosím stále u sebe a vidíš snad něco?" "Jak víš že jsem tě viděla,když jsi vyskočil ven."
"Nejsem slepý a tak jsem si nemohl nevšimnout že jsi mě právě okradla" Vjel rukou do Elizabetiny kapsy a vytáhl kousek špinavého pergamenu. "Je to cesta k ostrovu Života,zachrání ti to toho tvého Williema,ale nyní díky tobě a tomu tvému volání v ulicích toho prokletýho města Vraků po mně jdou všichni ti strážci zákoníků a půl Bratrstva."Bylo dost vidět že je Jack naštvaný,Elizabeth ho objala a řeka "Ale Černá Perla je přeci nedostižná,nejrychlejší loď v Karibiku", Jack se od ní beze slova odtrhnul a vydal další rozkaz: "Na plný plachty!"
"Rozkaz kapitáne!"
…………………………………………………………………
"Jacku,Jacku!" vtrhla Elizabeth do kapitánovi kajuty,Jack spal,kolem něj se válelo asi tak pět prázdných flašek od rumu. "Ale né,my máme nepřátele za zádí a on se klidně opije jako by nic"Povzdechla si Eliz.Zatřásla z Jackem,ale ten spal dál,tak ho nechala a šla vzbudit Gibbse a ostatní posádku. "Nabijte děla" "A proč? Vždyť jsou od nás ještě dost daleko",ptal se pochybovačně Gibbs "Do zálohy Gibbsy.Na plný plachty a vytáhněte vesla!"Jacka to houpání lodi,hluk a dupání nakonec probudily,vyšel houpavým a nejistým krokem na palubu.Jak ho Elizabeth zahlédla šla za ním. "Jacku,máme je za zádí,co máme dělat?" "Dolijte mi rum!!"zmohl se na těch pár slov Jack.Elizabeth do něj naštvaně strčila až se Jack sklátil na zem.
Perla naštěstí unikla nebezpečí a po nepříteli už nebylo ani stopy.Ale námořníci nevěděli kurz protože kličkovali hlava ne hlava,jen aby se ztratili z dohledu.Jack se vzbudil až třetí den ráno,když všichni ještě spali.Vyšel na palubu a zhrozil se,asi pět metrů před lodí byl obří útes.Jack běžel ke kormidlu a u toho nadával na posádku že ani nehlídají,kam vlastně plují.Rozčileně zařval: "Vstávat,vy bando línejch chobotniček!!Tak Pohyb" Posádka byla ráda že Jack už je v dobrém stavu a vzhůru.Všichni vystřelili na palubu a plnili příkazy ochotněji než kdy dříve.Ovšem,i přesto už nešlo nic dělat a loď narazila do obřího útesu. "Jak je to možný pane Gibbsy že má loď právě narazila do útesu?!"křičel skoro Jack "Já ti to povím Jacku!", vmísila se do hovoru Eliz
Ty ses totiž tak šíleně opil že ses probudil až za tři dny a mezitím jsme ztratili kurz,nestalo by se to kdybys TY nebyl na tom rumu tak závyslej." "Tak já jsem podle tebe na rumu závyslej?A co ty,nejsi náhodou závislá na tom svým Williemovi?Kdybych já nebyl tak soucitnej nevláčeli bychom se přes půl světa pro záchranu toho tvého Willa." Elizabeth se urazila a oběhla do podpalubí. "Pane Gibbsy!" "Ano kapitáne" "Musíme zakotvit u nějakého ostrova a opravit loď,plujte tímto směrem" Jack ukázal směrem na severo severo západ.Posádka nasměrovala plachty a plulo se dál.
………………………………………………………………....6.Kapitola

Černá Perla zakotvila u ostrova a začly velké opravy,
Jenže perla nebyla jediná loď na tomto ostrově,kotvil tam i jeden z pirátských vůdců který se už těšil na peníze které dostane za kapitána Sparrowa.
……………………………………………………………........
Piráti z Perly ani nerozdělávali tábor přespali na lodi a pozítří po opravě lodi vyplují.Byl večer a Jack řekl Martymu ať si zítra vezme pár mužů a ať jde prozkoumat ostrov.
Elizabeth šla ráno za Jackem,chtěla se mu omluvit a přimět k tomu,aby se v záchraně Willa pokračovalo,Ale v Jackově kajutě našla jen na stole roztáhlou mapu a nůžky kterými Jack vyměřoval další cestu.A v rohu mapy se krčil ostrov Života ,ale vyměřená cesta se otáčela a vedla od tohoto ostrova pryč.Elizabeth byla smutná že se s Jackem pohádala.
Jenže kde je,ptala asi všech,ale nikdo o Jackovi nevěděl.
Kolem oběda se vrátil Márty s ostatními a řekl že na druhé straně ostrova je loď s čínskou vlajkou.Tu přišel někdo z podpalubí a hlásil že loď je opravená,ale kde je Jack?
Den všichni čekali,ale když pořád Jack nešel,řekli si že je mrtvý a že jedou do Tortugy.Elizabeth se s tím nechtěla smířit a náhle ji něco napadlo. "Hej,poslouchejte mě!",Křikla na posádku "Co když Jack není mrtvý,jak víme po Jackovi jde skoro celé bratrstvo i jeho tatík,možná se stalo že ta loď patří někomu z našich pronásledovatelů a ti přece mohli našeho kapitána minulou noc bez problémů unést.
Jestli něco neuděláme Jack zemře.A budeme to mi, kdo by ho měl na svědomí." Žena,zvlášť taková jako Eliz měla na Jackovi muže velmi bodrý vliv a tak přikývli všichni.
Nachystali loď k vyplutí a pluli kolem ostrova směrem k lodi jejíž posádka asi unesla kapitána Perly.Jenže loď už v zátoce nebyla.
"Určitě pluli na ostrov Vraků",usoudila Elizabeth. "Jenže,jak se tam asi dostaneme,když teď nemáme kompas?,zeptal se Gibbs a tvářil se dost zmateně. "Jack má v kajutě mapu a na ní vyměřenou cestu zpět do Karibiku . Můžeme plout přece podle toho,nebo ne?"Teď byla zmatená i Eliz. "Jdu se tam ještě podívat" Elizabeth zmizela pod můstkem v kapitánově kajutě.Když vešla na stole byla krabička a v ní dopis,mušlička na provázku a kompas.
"Milá Elizabeth,vím že to co jsem řek byla chyba,tady máš kompas,zachraň Willa a měj se hezky,ty kameny co jsou na dně krabičky pod dnem musíš dát do studánky s fialovou vodou a dát mu napít.O mě se nestarej.♥

"Ó Jacku" řekla si Elizabeth pro sebe.
Eliz vyšla na palubu a po chvilce rozmýšlení křikla "Jedem vyzvednou Jacka na ostrov Vraků!! Nasměrujte plachty směrem na severo západ."Přitom ukázala prstem směr.
………………………………………………………………....
Jack vězel ve vězení čínské džunky(druh lodi) a přemýšlel co se asi právě teď děje s jeho lodí.Vůbec netušil že se blíží,aby ho zachránila od jeho k politováníhodnému osudu.Když přijeli na ostrov Vraků dali ho do nejhlubšího vězení a pirát co ho přivezl dostal tučnou odměnu.
K Jackovi přišel jeho otec, "Ach jo už de zase kárat" pomyslel si Jack otráveně. "Jackie,proč si to udělal?" "Do toho ti nic není"odbil ho Jack. "Když mi řekneš kde je ta mapa ostrova a cesty k němu,budeš si moct vybrat jak zemřeš,ale když ne, bude jen na mě jakou smrt si zasloužíš."
"To je teda výběr"řekl si Jack pobaveně. "Dobrá tedy" řekl Teaguea a odcházel,myslel že to zabere,ale nic,odešel tedy úplně pryč.
Zas tam mám chyby

NEKOPÍROVAT

My story 1- ČÁST 1

29. prosince 2009 v 19:48 | já |  Moje povídky
No zkoušela jsem si napsat vlastní příběh Pirátů z Karibiku,má to 3 díly.Jedinej co se dá trochu číst je ten 1. tak ho sem dám.Myslím že pokud by si to měl někdo číst tak podpůrci sparrabeth.Je to dost hrozný,Jack tam má celkem měkkou povahu,asi se už fakt zcvoknul (spíš já).
Ani nevím proč to tak pomlouvám,ani jste to nečetli.

 ale stejně si myslím že to je blbost.

neděste se že je to dlouhý,psala jsem to velkým písmem a jsou ta velký mezery

ROZDĚLÍM TO NA PÁR ČÁSTÍPirates of the Caribean
My story
Kouzelné ostrovy1.Kapitola

Jack zase se svou věrnou posádkou na Černé Perle brázdil Vody Karibiku ,ale došly jim zásoby a tak dojeli do Tortugy, aby je doplnili a pár dnů tam zůstali. Hned jak přijeli přito-

čil se k Jackovi nějaký chlapík a vmáčkl mu do ruky nějaký cár papíru.Jack si to prohlédl a zjisti,l že to je dopis od Willa Turnera.Jack si řek "co zase chce?"rozbalil dopis a četl
:Jacku, je to naléhavé, musíš rychle přijet do Port Royal,,vypukla tu válka a pevnost to dlouho nevydrží, musíš pomoct v boji! Já i Eliz
jsme ve velkém nebezpečí.Prosím přijeď co
nejrychleji !! Will
"To jo teda, ještě budu pomáhat vojákům.No i když kdybych tam přijel udělalo by to dobrý
dojem na Elizabeth a to se taky může hodit"
"Posádko, zítra vyplouváme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Wille, myslíš, že Jack přijede brzy ?"
"To nevím, ale jde o to, jestli vůbec přijede!"
Najednou Elizabeth řekla "Wille, víš co je dobré ?"
"Co?" "To, že máme úkryt u vody, já slyším Jacka!"
Najednou někdo otevřel poklop úkrytu a oni uslyšeli známý hlas "Tak honem, jsme tu jen na skok"Eliz a Will rychle vylezli z úkrytu a utíkali na Perlu.Když byli daleko od nebezpečí, řekl
Jack: "Doufám,že jste si nachystali odměnu,nečekejte, že tahle zajížďka bude zadarmo!
"Zajížďka??,já myslel,že ty jen tak sem a tam jezdíš po moři a když uvidíš loď že na ni zaútočíš? "No, to sice NĚKDY ano, ale zrovna jsme měli v plánu zůstat pár dní v Tortuze .
"Dobře,Jacku, řekni co chceš."
"No Wille, bude se
jednat jako obvykle o prácičku na Bludném Holanďanovi,potřebuji, abys mi přivezl druhou polovinu této mapy." Jack vytáhl z kapsy kus koženého cáru a ukázal Willovi .Will se zamyslel a pak řekl: "Jak to podle tebe na Holanďanovi najdu ?? "To už je tvoje věc a Elizabeth po tobě chci taky něco, v Tortuze mi zdrhlo pár chlapů z posádky, takže ty teď budeš místo nich, než najdem náhrady, umývat podlahu.Nějaké dotazy? No, vidím že ne, takže do práce!

"Spusťte člun ! ." "Ano kapitáne" "takže Wille musíš vzít mapu a dostat se do Tortugy .Je ti to jasné ?" "No, asi ne" "Tak jo Wille, je to tvoje! Pozdravuj Davyho Jonese !A my jedeme do Tortugy !Nasměrujte plachty a vyrážíme !"


Byla noc a Elizabeth seděla na ráhně a přemýšlela, co asi Will zrovna dělá, jestli vůbec ještě žije, ale najednou, když se zahleděla na vodní hladinu, uviděla na ní cosi plout.Připadalo jí to divné a tak slezla na palubu že půjde vzbudit Jacka, aby se na to podíval. Jack ještě nespal, vyměřoval další cestu.Elizabeth to dost udivilo, ale byla ráda, nedokázala si představit jak by Jacka budila.Jack se na ni udiveně podíval a potom se zeptal: "Myslel jsem, že jsem jediný kdo je tu vzhůru, nemůžeš usnout, protože máš strach o Willa? "Ne, to ne, zatím jsem se o spánek ani nepokoušela, seděla jsem na ráhně a ve vodě jsem si všimla něčeho divného" Jack vstal a šel s Elizabeth na palubu. "Kde to je ?
"Tam, vidíš" "Aha",Jack se najednou rozběhl ke kormidlu, Elizabeth běžela za ním, ale Jack ji poslal do podpalubí, ať rychle vzbudí posádku! "No super, takže jsem se buzení stejně nevyhla."


Will se plížil po palubě Holanďana,měl štěstí, že na palubě skoro nikdo není,už byl skoro v podpalubí, když najednou od tam vyšel štruple Bill. Willa si všiml hned, už neměl šanci uniknout.Bill ho hned přitiskl ke zdi a začal se ho vyptávat.Will mu řekl o mapě a Bill se nabídl, že by mohl trochu pomoct.Kapitán opět hrál na své varhany a to byla pro Willa skvělá příležitost, jak mapu vzít, aniž by si ho Jones všimnul. Davy byl do své písně tak zabraný, že kromě toho nevnímal už nic.Will začal mapu hledat a najednou shodil štos map a ještě nějaké krámy. To Jonese vyrušilo,ohlédl se a potom už se o Willa postaral zbytek posádky Will skončil v cele a jediné co mohl, už bylo jenom čekat, ale najednou si všiml, že v jeho cele je páka a pak už to pro bývalého kováře nebyl problém.Vypáčil dveře a dostal se ven.


Jack sice kormidloval jak nejlépe uměl, ale bez menšího nárazu se to neobešlo. Do lodi začalo téct, ale naštěstí jenom málo a podařilo se to rychle opravit. Elizabeth utíkala za Jackem , "Jacku co to bylo? Do čeho jsme to narazili?" "To ti vysvětlím později, teď musíme pryč odsud.
Černá Perla doplula do Tortugy bez úhony a vše už bylo v pořádku, teď už čekali jen na Willa až příjde s mapou.
Willovi se podařilo získat mapu a dopravit se do Tortugy .
Když tam přijel a uviděl Elizabeth rozběhl se k ní a začli se objímat .Jacka udivilo že Will je zpátky tak brzy a taky ho naštvalo to objímání. Will dal Jackovi mapu se slovy "máme stěstí že Jones má hudební sluch." Jack se zasmál "tentokrát máš pravdu."


2.Kapitola

"Chytli jsme dobrý vítr pane." "Ano já vím Gibbsy .Máte nové správy o Eliz a Willovi,pane Gibbsy ?" "Ano kapitáne, dnes ještě nevstali." "Áha, tak vystřelte nejbližším dělem k jejich kajutě a radši dvakrát, rozuměl jste pane Gibbsy ?"
"Ano pane".Za chvíli se ozvali dva výstřely z děl Černé Perly a zachvíli Will vystřelil na palubu ještě neupravený s výkřikem: "Co se děje?!"Posádka vybuchla smíchy!Will běžel za Jackem a hned na něho, "Co se to děje?" "nic jen na nás zaútočily neviditelní mimozemšťani!"To už se na palubu vyškrábala i Elizabeth šla rovnou za Jackem a ptala se, "Jacku kam plujem?" "Puso, proč asi šel Will pro tu mapu?Plujeme na ostrov Věčných moří!"Jack jakoby najednou přestal vnímat a jen tak tam stál. "Jacku, stalo se něco?" "Co? Ne ne v pořádku, nic mi není" ale ten den už s Jackem byla jen nuda.Byl večer a Jack seděl na palubě na schodech co vedli ke kapitánskému můstku s kormidlem a pil rum.Když šel pro další láhev vzbudil omylem Elizabeth a ta za ním potom šla na palubu. "Jacku, Co se stalo?" "ale nic, jenom ten ostrov připomíná mi jednoho člověka. "Jakého?" "No víš dříve bylo Pirátských vůdců deset a ne devět, ten desátý byl můj bratr ale my jsme ani jeden nevěděli že jsme rodina. Byli jsme nejlepší kámoši a jako malý jsme se plavili na malé rybářské lodi ještě s ostatníma klukama po moři. Na ostrov Věčných moří jsme jezdili nejčastěji já a můj bratr jsme tam schovali poklad a rozdělili si mapu.jenže když už jsme měly každý svou cestu, napadl ho Bludný Holanďan,jejich loď zničil a polovinu mapy si vzal. Já bych sice poklad na šel i bez ní ale k otevření truhly je třeba mapa.
No a to je všechno." "to je mi líto musel být stejně hezký jako ty" řekla Eliz .Jack jí podal flašku rumu a ještě si povídali a pak už šli do podpalubí.
***

"Kapitáne,ostrov na obzoru!" "No to si toho všimli brzy!"
"Protože nemají dalekohled!" "Co?? Á kráska se probudila ze spánku, co Elizabeth." "Ten ostrov,je to cíl naší plavby ne?" " ještě ne.Ale zdá se že ostrov nemineme , podle tohoto souostroví které je před námi se zdá že plujeme správně."
"Jacku co je vlastně ten poklad, co ta truhla obsahuje ??"
"No, není to nic moc,pár takovejch šutrů."
"Cožee! My se takou dálku vláčíme kvůli šutrům ??Někdy přemýšlím jestli ses úplně nezbláznil!" "No to v poslední době každý, ale myslím že nebudeš zklamaná."
A tak pluli dál, najednou se zpoza jednoho ostrova patřícího do souostroví vynořil Bludný Holanďan. Jack okamžitě vydal rozkaz aby nachystali zbraně ale to už moc nepomohlo, Holanďan na ně už čekal a zbraně měl dávno nachystané.Ale kupodivu této převahy nevyužil.Připlul k Perle a začalo se provokovat. Jack začal "Ó to je zajímavé že si jel takhle náhodou kolem a že máš náhodou nachystaná děla k vypálení!"
"Hmm ale taky je zajímavé Sparrowe že sis nevšim Mé lodi když kolem Perly v noci proplouvala!Navrhuji víměnu Jacku, dej mi druhou polovinu mapy a já tě zato i s tvou lodí nechám na živu." "No to zní hezky, tak ty mě necháš naživu a kde mám slovo že to dodržíš !" "Prostě mi musíš věřit!"
"on se zbláznil po tom všem co mi ten mizera provedl chce abych mu věřil a ještě mu dal mapu? No to snad nemyslí vážně !K čemu pak to chceš ?" "Do toho už ti nic není"
"ale obávám se že je když ti tu mapu mám dát zrovna já navíc ani nevíš jak poklad použít!"Dokončil Jack
"tak zaprvé vím moc dobře co s tím dělat A zadruhé, když mi to nedáš ty vezmu si to sám.PALTÉ!Jack rychle vydal stejný rozkaz a zároveň se vrhl ke kormidlu aby rychle odpluli protože představa zemřít takto děsným způsobem se mu moc nelíbila .Černé Perle se nakonec podařilo odplout ale nějak skvěle to taky nedopadlo
Ztratili polovinu posádky a loď se podobala (trochu přehnaně) záchrannému voru.naštěstí ostrov co byl jejich cílem byl dobře zásobován pitnou vodou, ovocem i dřevem na opravu lodi.3.Kapitola

Je večer, posádka Perly no teda vlastně to co z ní zbylo se utábořili na ostrově za dnešek si stihli postavit tábor a nanosit vodu na loď a zásoby pro pobyt na ostrově.
Byla noc Jack si počkal až všichni spali a vydal se blízkému jezírku.Protože Jack už ostrov od dětství dobře znal po chvilce váhání se vrhnul do vody plaval ke dnu a proplaval malým otvorem a vylezl na břeh(byla to taková jeskyně pod vodou)vytáhl kompas a vydal se bludištěm chodeb a chodbiček


Elizabeth ležela ve stanu vedle Willa ale přesto sebou ze spaní neobvykle házela.Mela hrozivý sen, byl o kamenech které byly které byly klíčem k dalšímu poklady,byly uloženy v kamenné truhle, oni ty kameny měli pluli z ostrova kde právě byli (je myšlen ostrov kde právě jsou)
Ale najednou na ně zaútočil Bludný Holanďan.Jack bojoval s Davy Jonesem na Holanďanovi Will tamtéž a ona právě probodávala protivníka na palubě Perly, když vtom si všimla že další soupeř namířil pistol na Willa a vystřelil…
Vtom se probudila, mohly za to hádky venku, vylezla ven a byla hned zasypána otázkami jestli neví kde je Jack.
Prý v noci zmizel Všichni věděli že Jack ostrov zná ale přesto ho šli hledat.


Jack se celkem udivil když byl malý připadaly mu chodby mnohem delší.A teď před ním byla stěna celá z hlíny, Jack si klekl a začal do ní kutat díru, po hodině byl hotov a tak vlezl dovnitř, před ním se otevřela rozlehlá místnost a uprostřed byla veliká kamenná truhla.Jack věděl že její obsah je sice menší ale mnohokrát cennější. Šel k ní a položil mapu kterou měl v kapse na vyhrazené místo truhla se otevřela a Jack sáhl do rohu na dně truhly kde byl malý pytlíček a vněm štěrchaly malé hladké blýskavé kamínky.Pytlík i s mapou strčil zpět do kapsy a vydal se bludištěm chodeb spět.Proplaval otvorem a vylezl na venkovní břeh,chtěl jít do tábora, ale uslyšel známé hlasy a tak se vydal za nimi když je došel byl zahrnut dotazy kde to vlastně byl ale on jen odpověděl že se šel trochu projít.Elizabeth ale věděla že lže.


Ten den ještě opravovali loď a nosili zásoby a další den vypluli.Ostatní to moc nezajímalo ale Elizabeth pořád myslela na tu Jackovu procházku, náhle si uvědomila že vlastně má ten poklad a o to víc ji vyděsilo když uviděla Holanďana, chtěla o svém snu říct Willovi a varovat ho ale už bylo pozdě.Bitva už byla v plném proudu.Jack bojoval s Davy Jonesem na Holanďanovi a Will tamtéž a ona právě probodávala protivníka na palubě Perly, když v tom si všimla že další soupeř namířil pistol na Willa a vystřelil…Will se s výkřikem skácel k zemi. Elizabeth vtrhly do očí slzy "Will přece nesmí umřít!" Vrhla se pro lano a přehoupla se na Holanďana a běžela za Williemem ale vtom před ní prosvištělo chapadlo a za ní do vody jeho majitel, "zdá se že Jack vede, možná by mi pomohl nějak Willa dostat na Perlu,Jacku!" "Saparrow k vašim službám, co si přeješ ?"
"Jacku,Will je mrtvý,pomůžeš mi ho dostat na Perlu?"
"No, pár dotazů, jak a proč ?" "Protože.. no třeba ho ještě nějak zachráníme… a jak ho na Perlu dostaneme ještě nevím."
"Aha, tak jak to budeš vědět tak mi řekni, teď se du podívat jestli už Jones vylezl z té vody." "Jacku a co kdybychom ho hodili do vody a plavali s ním k Perle, to není zas tak těžký, ne." "No tak já ti ho hodím do vody a můžeš plavat já mezi tím půjdu na Perlu a pomůžu ti ho vytáhnout."Nakonec se plán uskutečnil, Will byl na Perle ale boj ještě neskončil. Jack zjistil že Jones z vody vylezl a tak se zase začali mydlit a i Elizabeth se vrátila k bývalé profesi a to k probodávání protivníků.Bitva skončila nerozhodně obě lodě byli domlácené a všichni byli rádi že si nakonec dali pokoj.
Jack hned vyplul opačným směrem od Holanďana, protože věděl že bude chtít znova zaútočit.


Elizabeth byla pořád u svého nyní už mrtvého Willa Pořád brečela a nemohla se smířit s jeho úmrtím.Jacka už to štvalo a taky mu bylo celkem líto že se Elizabeth trápí.Moc dobře věděl že ty Kameny co sebral na tom ostrově mají kouzelnou moc.Jsou klíčem k pokladu, ale k jakému to nevěděl ani Jack.KONEC PRVNÍ ČÁSTI

Já vím mám tam pravopisný chyby!!!NEKOPÍROVAT

Záchrana životů v jedničce

29. prosince 2009 v 19:37 | já |  1.díl
Vprvním díle Pirátů se životy zachraňovaly požehnaně,tady malý přehled.
Elizabeth-Willa/// úplně na začátku filmu Elizabeth zachránila Willa když plul ve vodě na voru


Jack-Elizabeth/// tato scéna bývá hodně ve videích Sparrabeth,Elizabeth spadla do vody z pevnosti,když nemohla dýchat,protože ji škrtil korzet.Will-Jacka///- tady Will se Will poprvé ptá Jacka na Černou Perlu a potom Jacka dostane z vězení pd podmínkou že ho k té lodi zavede.Will-Elizabeth/// Will s Jackem už dorazili na Isla de Muerta a chystají se zachránit Lizz,podle Jacka ovšem až bude vhodná chvíle,to se Willovi nelíbí,Jack omráčí pádlem a sám zachrání Elizz hned.


Elizabeth-Jacka/// Když jsou Eliz a Jack vysazeni na pustém ostrově,Elizabeth zapálí rum a tak zachrání sebe i Jacka.Jack-Willa/// Když se Jack vrátí z ostrova,pošle piráty na loď Dontless (nevím jak se to píše) zachrání Willa a začne "salvný" boj s Barbossou


Při boji se potom různě zacraňují navzájem npř. "Máš rád bolest,tak zkus nosit korzet"

Will-Jacka///- I na protes Jackových přátel má být jako pirát popraven,Will ho,ale nakonec zachrání,hodí meč,který se zabodne pod Jackovy nohy tak že si na něj může stoupnout a neobjesí se, potom Will,přesekne Jackův provaz a on může utéct.


Tak to je konec,to že Jackova posádka pro Jacka přijela už vynechám.

KOPÍROVAT SE ZDROJEM !!!!!!!

Elizabeth-info

28. prosince 2009 v 20:38 | já |  Elizabeth Swann/Turner
Elizabeth Swann
Elizabeth se narodila jako dcera guvernéra Weatherby Swanna,který spravuje přímořské město Port Royal,ležící na karibském ostrově Jamajka.Už od mala obdivovala piráty,četla o nich spoustu knížek a toužila se s nimi setkat,ovšem jak na to došlo pochopila že to co se psalo v pirátských románech není zas tak úplně pravda, ale širé moře a vítr ve vlasem si nakonec získali její srdce.Při bitvě s bludným Holanďanem se vzali s Willem
Turnerem se,kterým se setkala už v dětství při plavbě z Anglie.Má sním jednoho syna.

Oslovení: Elizabeth,Elizz,Líza
Přezdívka: pusa,papula,tlama,brouk, "vel dáma,jméno už nevim"

Psala jsem to sama tak plís kopčit jen se zdrojem!!

Bojíš se smrti??

28. prosince 2009 v 20:24 | á |  Kpt.Davy Jones


Tady je oblíbená fráze Davy Jonese!!!

Bojíte se smrtí?


Od začátku do konce

28. prosince 2009 v 20:22 | já |  Kpt.Davy Jones

obrázek zdroj: www.google.cz


video zdroj: www.youtube.com

Jackův Kompas

28. prosince 2009 v 20:16 | já |  Kpt.Jack Sparrow

Jackův kompas- tajemná věcička,velmi cenná.Jack ho kdysi směnil s Tiou Dalmou.Tento kompas sice neukazuje sever,ale ukáže vám směr k tomu co chcete ze všeho nejvíc.Jack ho nosí pořát u sebe. I v čínském kostýmu.

se zdrojem!!

Jack má mp3

28. prosince 2009 v 20:12 | já |  Kpt.Jack Sparrow

se zdrojem!!

Obrázky Karibiku

28. prosince 2009 v 20:01 | já |  Karibik

S Timem Burtonem

28. prosince 2009 v 19:56 | já |  Johnny Depp
Fotky nafocené ve studiu
Ve filmechNa motorce

28. prosince 2009 v 19:49 | já |  Orlando Bloom

      Jack Sparrow   jack sparrow   Jack Sparrow  Jack Sparrow  Jack Sparrow   Jack Sparrow   Jack Sparrow   jack sparrow     Jack Sparrow   Jack Sparrow  Jack Sparrow   Jack Sparrow  Jack Sparrow